שיפוץ חדר אמבטיה

אחד החלקים החשובים ביותר בכל שיפוץ המבוצע בבית הוא שיפוץ חדר האמבטיה או שיפוץ מקלחת. לרוב השיפוץ הזה נמצא בראש סדר העדיפויות של המשפחה או לפחות באחד המקומות הראשונים. מדוע שיפוץ חדר אמבטיה כל כך חשוב? ישנן כמה סיבות מרכזיות לכך. בראש וראשונה – החלק העיקרי בחדר האמבטיה הוא הצנרת. אם לא מטפלים בה אחת לכמה שנים מתחילים פיצוצים, והמים מחלחלים מתחת למרצפות ומבעד לקירות וסופם שהם חודרים לחדרים אחרים או במקרה הפחות נעים – לדירתם של השכנים. על כן, עדיף לבצע את השיפוצים בטרם יצטברו הנזקים לממדי ענק. ואולם שיפוץ חדר אמבטיה או שיפוץ מקלחת נדרשים גם מבחינה בריאותית. חדר האמבטיה מתאפיין בעיקר בטמפרטורות גבוהות ולחות גבוהה. שני אלה בצירוף עם אוורור מוגבל גורמים להתפתחות של כמה מיני סוגים של פטריות ו/או מזיקים אחרים. גם אם יוצאים מנקודת הנחה שחדר האמבטיה עובר ניקוי יסודי בכל תקופה קצובה, עדיין בקטריות שונות ופטריות בלתי מטופלות עלולות לגרום לאי נוחות רבה עם הזמן.

 

שיפוץ חדר אמבטיה – שיפוץ כללי או אסתטי?

התשובה לשאלה הזאת תלויה במטרת השיפוץ ובסיבה שבגללה הגיעו בעלי הבית למסקנה שיש לבצע שיפוצים. אם הסיבה היא, כאמור, צנרת הנמצאת בתהליך מתקדם של התפרקות – מומלץ לחשוב על שיפוצים כללים, התיעצו עם קבלן שיפוצים. הסיבה לכך היא שבלאו הכי יהיה צורך לבצע עבודות של חפירה, הן ברצפה והן בקירות. כך או כך, מתבצע לו שיפוץ יסודי. אם הבית עבר בשנים האחרונות שיפוצים ובין השאר גם שיפוץ חדר אמבטיה, ואם אין בעיות מיוחדות בצנרת, במערכת החשמל או בברזים, הרי שהשיפוץ, אם צריך, יהיה אסתטי בלבד ויכלול: החלפת ארון אמבטיה, הלבשת אמבטיה והחלפתה לגוון אחר, החלפת כיור ואולי הוספת אלמנטים עיצוביים מעניינים מגבס או מחומרים אחרים המשמשים לצורך זה.

 

כמה זמן אורך שיפוץ מקלחת או אמבטיה

שיפוץ כאמור צריך לקחת לא יותר ממספר ימים, אלא אם מדובר על חלק ממהלך גדול יותר של שיפוץ הדירה כולה. במהלך העבודות לא ניתן להשתמש באמבטיה, בכיורים או בכל חלק הנמצא בתהליך שיפוץ. זאת הסיבה כי שיפוץ חדר אמבטיה חייב להתבצע אך ורק לאחר תכנון ולאחר שחשבתם על כל הצדדים של הבעיה.