עיצוב די אנד די דיזיין

קבלן שיפוצים

איך לעבור שיפוץ בלי לאבד שפיות?

תמיד כשמתחילים לדבר על שיפוץ לבית, טמפרטורת הגוף עולה, הארנק נכנס ללחץ והמריבות, מתחילות לעמוד בתור בתחרות מי תגיע קודם.

בשביל זה אנחנו כאן, לתת לכם קצת אוויר, לפני שהכל מתמלא אבק. עם עצה שיכולה לשנות את החוויה שתעברו בחודשי השיפוץ.

בחרו את אנשי המקצוע עם ההכשרה הנכונה

לא כל מי שיש לו ידיים טובות, הוא קבלן שיפוצים! קבלני שיפוצים, הם אנשי מקצוע המתמחים בניהול עבודת שיפוץ, תיאום בין ספקים והובלת הפרויקט. איכות קבלן השיפוצים תשפיע על התוצר הסופי באיכות, בעמידה בתקציב ובשלוות הנפש שלכם לפני, במהלך ואחרי. לכן, קבלן השיפוצים שלכם, המקום המשמעותי ביותר בשיפוץ שאסור להתפשר עליו.

הדרך המושלמת לבניית הבית והמשרד שלכם: כל עבודות השיפוצים תחת גג אחד

 רבים מאיתנו, שהעבירו את הנכס שלהם שיפוץ, מכירים את הבעיה: שיפוצניק שברח באמצע העבודה; שיפוצניק שאמנם סיים את העבודה אבל השאיר קצוות לא סגורים והיה צריך לרדוף אחריו, ולעיתים להידרש לאיש מקצוע נוסף כדי להשלים את התיקונים; קבלני שיפוצים שהשתמשו בחומרים ירודים או שעשו עבודה לא מספיק איכותית; תיאומים מפרכים בין האינסטלטור לחשמלאי, בין מתקין המזגנים לנגר, ועוד ועוד צרות שהפכו את השיפוץ למסע מכשולים מתמשך, מלא עוגמת נפש ובזבוזי זמן וכסף.

אז זהו – שיפוץ לא חייב להיראות כך. הוא יכול להיות גם מקצועי, רציני, בעל מחויבות ואחריות, אדיב ומסייע לבעל הנכס לדעת כיצד להתנהל מול הצרכים המקיפים שלו. שיפוץ מקצועי מכף רגל עד ראש יכלול לא רק איתור של בעלי מקצוע מהמעלה הראשונה בכל תחום ותחום, כאלה שאפשר לסמוך עליהם כי יבצעו את העבודה הטובה ביותר ובזמן. הוא גם יבוצע בניהול ובפיקוח מקצועיים, שיחסכו מכם את כאבי הראש של התמודדות נפרדת עם כל אחד מבעלי המקצוע.

עם הניהול הנכון תיהנו מהשלמת הפרויקט שלכם על פי לוח הזמנים שנקבע, מבלי למצוא עצמכם עומדים שוב ושוב בפני הפתעות כמו תשלומים על אביזרים שלא נלקחו בחשבון מראש, עבודה גרועה שדורשת מקצה שיפורים, חוסר אחריות מקצועית מתסכלת, ובוודאי תחסכו לעצמם את עוגמת הנפש.

מהם השיפוצים שאתם נדרשים להם?

עבודות נגרות ומטבחים

המטבח הוא מרכזו של בית המגורים, בו אנחנו שוהים שעות רבות. המטבח דורש גם התאמות לחלל הבית – בעיקר אם הוא בא כהמשך לסלון ולפינת האוכל. הוא מהווה גם חלל מפגש יומיומי לבני המשפחה בזמני הארוחות, ולכן תכנונו הארכיטקטוני והעיצובי דורש מחשבה רבה: עם אי עבודה או בלעדיו, היכן להעמיד את המקרר, האם פינת האוכל המשפחתית היא גם פינת צפייה בטלוויזיה, האם צריך קולט אדים או לא, ועוד.

אבל בעיקר – בעידן שבו עיצוב המטבח הוא חלק בלתי נפרד מהעיצוב הכולל של הבית, הוא דורש את אנשי המקצוע המשובחים ביותר. אלה שיבצעו את עבודות הנגרות האיכותיות, ובמידה שמדובר בשיפוץ המטבח – גם את כל מרכיבי השיפוצים: האינסטלטור, החשמלאי, המזגניסט. ולא לשכוח את איש המקצוע שידאג לחבר את כל המרכיבים הסביבתיים: מוצרי החשמל, סוגי הארונות, התאורה, ועוד. העיצוב עצמו, שנעשה בידי מעצבי פנים, מתייחס למכלול המרכיבים הזה, וכולל גם צבעים מתאימים, חומרים (איזה עץ, איזה שיש, האם פרקט או ריצוף קרמיקה), וכו'.

 עבודות ריצוף וחיפוי

עבודות אלה הן חלק משמעותי ביותר מהנראות של הבית/משרד. הן מתייחסות לפני השטח הגדולים ביותר, ולפיכך גם מהוות את המרכיב הבולט ביותר לעין. החלל הגדול ביותר הוא זה שמחבר את הסלון והמטבח, ולפיכך סוג הריצוף חשוב ביותר לעיצוב הפנים ולתחושה שהוא מעניק הן לבעלי הבית והן לאורחים.

הריצוף נמשך גם למרפסות, למסדרונות ולחדרים אחרים, כאשר לכל חלל הייחוד העיצובי שלו: מרצפות קרמיקה בגדלים שונים, בעיצובים שונים ובהצבה שונה; פרקט עץ, או קרמיקה דמויית פרקט, מרצפות מאוירות בסגנון של פעם, דקים למרפסת, ועוד. אלה מהווים עולם ומלואו, ודורשים התאמה מדויקת והנחה מקצועית.

החדרים הרטובים (מקלחות, שירותים וכו') דורשים מיומנות של זוויות הריצוף לצורך ניקוז נכון כדי שלא תמצאו עצמכם עם שלוליות או שפיכת מים מעבר למקלחון. כך גם במרפסת. האיטום הוא חלק בלתי נפרד מההרכבה המקצועית של הרצפות.

חיפוי הקירות – בעיקר במטבח – הוא תורה בפני עצמה המתייחסת לשלל מוצרי קרמיקה או חרסינה, שיש ואפילו זכוכית.

עבודות גבס

חלק בלתי נפרד מהשיפוץ הפנימי של הבית/משרד הוא עבודות הגבס. הנמכות התקרה, הקמת מחיצות וקירות, וכן בניית חללים ונישות ייחודיים הן חלק בלתי נפרד מעיצוב הסלון והחדרים. עבודות הגבס, כשהן משולבות בתאורה נכונה, מוסיפות ממד מיוחד לעיצוב הפנים ומאפשרות בתכנון אדריכלי נכון הרחבת האפשרויות העיצוביות באופן משמעותי.

עבודות חשמל

התקנת מערכת חשמל איכותית ומתאימה לצריכת החשמל הביתית היא תנאי בל-יעבור להיעדר תקלות. כולנו מכירים את נפילות החשמל שהפריעו לנו לגלוש במחשב, לצפות בטלוויזיה או להפעיל את המזגן, שלא לדבר על היעדר תאורה בשעות החשיכה. כדי למנוע ככל האפשר קצר – יש צורך בהתקנה מקצועית של קווי החשמל בכל חלקי הבית, כאלה שיעמדו בכל עומס (מכונת כביסה, מייבש כביסה, דוד חשמלי, מזגן, תנורי חימום, תנורי אפייה, ועוד).

לצורך כך, וגם לאחר שיפוצים, חובה כי איש מקצוע יטפל בכל התקלות העתידיות האפשריות: החלפת לוח החשמל, שדרוג קיבולת המערכת, הרכבת הארקות, ועוד, לצד טיפול מיידי בתקלות חשמל כמו החלפת פיוזים, התקנת שקעים וכבלי חשמל חדשים. בשורה התחתונה – כדי לבצע עבודות חשמל מקצועיות יש להסתמך על חשמלאי מוסמך (כולל חשמלאי מזגנים).

  עבודות אינסטלציה

היות שתשתיות האינסטלציה לחדרים הרטובים (אמבטיה, שירותים) ולמטבח נסתרות – תחת הרצפה או בתוך הקירות – הרי שכל פיצוץ בצנרת פירושו הצפה של הבית, או רטיבות בקירות ובריצוף, שלא לדבר על זליגה על השכנים שמתחתיכם, הצטברות עובש, ולעיתים גם סכנת קצר חשמלי. הידע המקצועי הנדרש לצורך שיפוץ האמבטיה/מקלחת, השירותים והמטבח הוא ייחודי. הוא דורש יכולת איתור הנזילה, טיפול ברטיבות, טיפול בביוב (סתימות, סירחונות), ובהמשך לתיקונים גם איטום מושלם.

עבודות הריסה

כשאתם נכנסים לדירה ישנה ורוצים לשפץ אותה מן היסוד, כשאתם רוצים לשנות את חלוקת החלל בדירה הקיימת, כשאתם רוצים להתאים את העסק לצרכים חדשים, אם אתם רוצים להרוס בית ישן ולבנות במקומו חדש, ואם אתם רוצים לבצע תוכני תמ"א – בכל המקרים הללו אתם נדרשים לעבודות הריסה של הקירות. זו עבודה מסוכנת ומורכבת, שדורשת טיפול של קבלן הריסה מוסמך.

היות שכל מבנה מוקם על בסיס תכנון הנדסי שנועד להבטיח את יציבותו ולעמוד בתקני בטיחות – על קבלן השיפוצים שלכם להיות מיומן בקריאת תוכניות הנדסיות, לדעת מה אפשר להרוס ומה לא (למשל, עמודי תמיכה), להתחשב בתשתיות הקיימות (חשמל, גז, מים) ולדעת כיצד לנתק אותן, וכמובן לדעת להקים מן היסוד את המבנה החדש בצורה החזקה, הבטוחה והיפה ביותר.

הריסת מבנה דורשת ידע מקצועי הכולל ניסור וקידוח קירות בטון באמצעות יהלום, הריסה באמצעות דחפורים או פיצוצים, פירוק הקירות והפתחים, פינוי הפסולת, ועוד.

כל העבודות שצוינו לעיל דורשות אנשי מקצוע מהמעלה הראשונה. והיות שהשוק מלא בחאפרים – צריך לדעת כיצד לבחור את קבלן ההריסות והבנייה שלכם כדי לא ליפול בהמשך ההליך המורכב ששמו שיפוצים.

אז איך בוחרים קבלן שיפוצים מקצועי?

השוק מלא קבלני שיפוצים, אולם כאמור – השוק מלא גם באכזבות של לקוחות. אם לא די בכך שהדירה/בית/עסק שלכם מושבתים מחיים נורמליים במהלך השיפוצים, ואם לא די בסכומים הלא קטנים ששיפוץ כזה דורש, הרי שבלבולי מוח ועוגמת נפש הם הדבר האחרון שאתם זקוקים לו בנוסף. לפיכך, כדי לא לטעות בבחירת השיפוצניק שלכם, וכדי לדעת מה הגורמים שיש לקחת בחשבון בבחירת איש מקצוע – אספנו עבורכם כמה עצות מועילות, המבוססות על ניסיון רב שנים של שוק השיפוצים.

כאמור, כל אחד מענפי השיפוצים דורש התמחות מקצועית משלו. תוכלו כמובן לערוך סקר שוק וחוות דעת באתרי האינטרנט ולקבל המלצות מחברים – אולם הליכה בדרך של "הפרדת רשויות" לכל מקצוע היא סבוכה ומבוססת על המלצות בודדות ועל חוות דעת שבמקרים רבים הן שתולות. וגם אם תצליחו עם איש מקצוע אחד, אין פירושו שתצליחו לפגוע בול גם באנשי המקצוע האחרים.

לכן, הדרך המומלצת ביותר היא להעביר את ניהול הפרויקט המורכב של שיפוץ ביתכם/משרדכם לידי פרויקטור אחד. כזה ששולט בכל נבכי שוק השיפוצים, שמסוגל לאתר את אנשי המקצוע האיכותיים ביותר, לתאם ביניהם בדיוק כמו כל מנהל עבודה בפרויקט בנייה מורכב – ולהסיר מעל כתפיכם וראשכם את הדאגה למציאת כל הגורמים, לתיאום ביניהם ולניהול המו"מ המקצועי איתם. לא רק שמדובר בבלבול מוח עצום – הוא בעיקר דורש היכרות מעמיקה עם שוק השיפוצים לכל פרטיו, דבר שאדם מן היישוב לא מסוגל לעשות בצורה טובה. מו"מ מול איש מקצוע בתחום שאינכם מבינים בו עלול להסתכם בעבודה שתגרור עוגמת נפש מרובה, גם כספית וגם מקצועית.

חוות הדעת החיוביות אומרות הכל

חברת השיפוצים D&D Design תספק לכם מעטפת תכנון, פיקוח והכוונה מקצועית כוללת. מצד אחד – אנשי המקצוע שלה יעמדו לרשותכם בשלל עבודות השיפוצים הנדרשות כדי להפוך את המבנה שאותו תרצו לשפץ לפנינה של ממש. בראש החברה עומד קבלן שיפוצים בעל ותק של יותר מ-15 שנים בתחום השיפוצים ועיצוב הבית, ובהתאם – היא נהנית משיתוף פעולה עם אדריכלים מהטובים בשוק ועם ספקי ציוד איכותיים, מהשורה הראשונה בישראל.

החברה תדאג לכם לחיבור האולטימטיבי עם אנשי המקצוע לצורך שיפוץ דירה קומפלט, שיפוץ מטבחים וחדרי אמבטיה, שיפוץ מקלחות ושירותים, עבודות איטום, עבודות גבס, עבודות חשמל, אלומיניום ונגרות, ריצוף וחיפוי, עבודות מיזוג, צביעה, הריסות, ועוד. בנוסף היא תדאג לכם לאדריכלים, ארכיטקטים ומעצבי פנים הטובים ביותר שיבטיחו לכם את חלוקת הדירה ואת עיצובה ברמה הגבוהה ביותר, ללא פשרות.

היתרון הגדול שמציעה לכם חברת השיפוצים D&D Design הוא בליווי הצמוד של קבלן שיפוצים מנוסה, ההנחיה והסיוע לאורך כל שלבי השיפוץ. ההשקעה הרבה, התכנון וההתלבטויות לגבי סגנון העיצוב יהפכו יחד איתנו לפשוטים יותר – בזכות הניסיון, הוותק ובעלי המקצוע האיכותיים שלנו. לצד השירות המקצועי, האישי, האדיב והמקיף – אנחנו נבטיח לכם עבודות נקיות, בטיחותיות וללא פשרות. יוכיחו חוות הדעת החיוביות הרבות מאוד שתוכלו למצוא אודותינו ואשר משקפות שנים רבות של מקצוענות, ירידה לפרטים, עמידה בדרישות הלקוחות והיכרות מעמיקה עם ענף השיפוצים.

שלח מייל
phone
חיוג מהיר
דילוג לתוכן